اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
نرخ بیکاری در هلند افزایش یافت اما همچنان از میانگین اتحادیه اروپا پایین‌تر است
اخبار اتاق

نرخ بیکاری در هلند افزایش یافت اما همچنان از میانگین اتحادیه اروپا پایین‌تر است

هرچند نرخ بیکاری در کشور هلند طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش یافت اما این کشور همچنان یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری را در اتحادیه اروپا دارد.

هلند تایمز در اوایل این هفته گزارش داد نرخ بیکاری در هلند در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به ۳.۶ درصد رسیده است. این در حالیست که  در سه ماهه دوم سال جاری میلادی این رقم ۳.۵ درصد گزارش شده بود.
گفته می‌شود طی چند ماه گذشته ۱۶ هزار فرد بیکار دیگر به جمعیت افراد بدون شغل در این کشور افزوده شده و همین امر موجب تغییر شاخص‌‌ها بوده است. 
این روزنامه هلندی با اشاره به داده‌های اداره ملی آمار تاکید کرد که بیش از نیمی از مشاغل خالی مربوط به بخش‌های بهداشت و تجارت است.
 
با توجه به داده‌ها در سراسر اروپا، بیشترین نرخ بیکاری در میان گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال به چشم می‌خورد. نرخ بیکاری در این گروه سنی در سه ماه گذشته از ۸.۲ به ۸.۷ افزایش یافت. با این وجود این رقم در میان سایر گروه‌های سنی زیر ۳ درصد اعلام شده است.
  
یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در اتحادیه اروپا
هرچند نرخ بیکاری در کشور هلند نیز مانند سایر کشورهای اروپایی طی ماه‌های گذشته افزایش یافته، اما همچنان می‌توان گفت که این کشور نسبت به همسایگان خود عملکرد بهتری در این زمینه داشته است.
آخرین داده‌های یورواستات نشان می‌دهد هلند پس از کشورهای مالت با ۲.۵ درصد، چک با ۲.۷ درصد، لهستان با ۲.۸ درصد، آلمان با ۲.۹ درصد و اسلوونی با ۳.۵ درصد ششمین نرخ پایین بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد.
اما شرایط در سایر کشورهای اتحادیه اروپا بدین منوال نیست به عنوان مثال، نرخ بیکاری کشور فرانسه در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۷.۴ درصد اعلام شد که نشان می‌دهد نسبت به سه ماهه پیش از آن افزایش یافته است.
شاخص بیکاری در حالی در این کشور طی ماه‌های گذشته بالا رفت که دولت پیشتر اعلام کرده بود قصد دارد این رقم را به ۵ درصد کاهش دهد.


تاریخ خبر: 14020823


گلخانه دویی وستین توماتن؛ الگویی برای تولیدکنندگان گلخانه یی در اروپا
قوانین، مقررات و مالیات‌های جدید هلند برای سال 2024
درخواست ویزای شنگن دیجیتالی می‌شود
بررسی وضعیت کشورهای اروپایی در زمینه نوآوری
ملاقات وزرای خارجه ایران و هلند در نیویورک

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
آگهی دعوت مجمع عمومی عادی سالانه اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند به شماره ثبت  47491 وشناسه ملی 14008415736 بدینوسیله از کلیه اعضاء محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند دعوت به عمل می آید تا در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه که در روز دوشنبه مورخ 04/04/1403ساعت 12 در محل اتاق...
ادامه مطلب...
 کشت گلخانه یی به شیوه شرکت دویی وستین توماتن (Duijvestijn Tomaten) از روش های پیش رو و نوآورانه در هلند می باشد؛ کشت پایدار و قابل کنترل به صورت ارگانیک، تامین سیستم گرمایی گلخانه از عمق 2 کیلومتری زمین، اجرای پروژه‌های تحقیقات نوآورانه نظیر استفاده از ساقه گوجه فرنگی برای تولید...
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، خیابان طالقانی، نبش خیابان شهید موسوی، شماره 175، ساختمان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، ساختمان شمالی، طبقه اول، اتاق بازرگانی ایران و هلند

کد پستی: 1583648499

 

تلفن های تماس: 

0098-21-8881-0616

0098-21-8881-0617

0098-21-8834-5833 

0098-905-007-9051 

تلفن اتاق ایران:

0098-21-88750000 

داخلی 1433 

پست الکترونیک: info@iranholland.com

                iranholland.cc@gmail.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English