اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
نرخ بیکاری در هلند افزایش یافت اما همچنان از میانگین اتحادیه اروپا پایین‌تر است
اخبار اتاق

نرخ بیکاری در هلند افزایش یافت اما همچنان از میانگین اتحادیه اروپا پایین‌تر است

هرچند نرخ بیکاری در کشور هلند طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش یافت اما این کشور همچنان یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری را در اتحادیه اروپا دارد.

هلند تایمز در اوایل این هفته گزارش داد نرخ بیکاری در هلند در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به ۳.۶ درصد رسیده است. این در حالیست که  در سه ماهه دوم سال جاری میلادی این رقم ۳.۵ درصد گزارش شده بود.
گفته می‌شود طی چند ماه گذشته ۱۶ هزار فرد بیکار دیگر به جمعیت افراد بدون شغل در این کشور افزوده شده و همین امر موجب تغییر شاخص‌‌ها بوده است. 
این روزنامه هلندی با اشاره به داده‌های اداره ملی آمار تاکید کرد که بیش از نیمی از مشاغل خالی مربوط به بخش‌های بهداشت و تجارت است.
 
با توجه به داده‌ها در سراسر اروپا، بیشترین نرخ بیکاری در میان گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال به چشم می‌خورد. نرخ بیکاری در این گروه سنی در سه ماه گذشته از ۸.۲ به ۸.۷ افزایش یافت. با این وجود این رقم در میان سایر گروه‌های سنی زیر ۳ درصد اعلام شده است.
  
یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در اتحادیه اروپا
هرچند نرخ بیکاری در کشور هلند نیز مانند سایر کشورهای اروپایی طی ماه‌های گذشته افزایش یافته، اما همچنان می‌توان گفت که این کشور نسبت به همسایگان خود عملکرد بهتری در این زمینه داشته است.
آخرین داده‌های یورواستات نشان می‌دهد هلند پس از کشورهای مالت با ۲.۵ درصد، چک با ۲.۷ درصد، لهستان با ۲.۸ درصد، آلمان با ۲.۹ درصد و اسلوونی با ۳.۵ درصد ششمین نرخ پایین بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد.
اما شرایط در سایر کشورهای اتحادیه اروپا بدین منوال نیست به عنوان مثال، نرخ بیکاری کشور فرانسه در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۷.۴ درصد اعلام شد که نشان می‌دهد نسبت به سه ماهه پیش از آن افزایش یافته است.
شاخص بیکاری در حالی در این کشور طی ماه‌های گذشته بالا رفت که دولت پیشتر اعلام کرده بود قصد دارد این رقم را به ۵ درصد کاهش دهد.


تاریخ خبر: 14020823


درخواست ویزای شنگن دیجیتالی می‌شود
بررسی وضعیت کشورهای اروپایی در زمینه نوآوری
ملاقات وزرای خارجه ایران و هلند در نیویورک
صادرات هلند در سال 2022
نشست رئیس اتاق هلند با دبیر اقتصادی سفارت هلند و سرپرست معاونت بین‌الملل اتاق ایران

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
نامه معاونت بین الملل اتاق ایران جهت بررسی نامزدهای هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند...
ادامه مطلب...
نامه معاونت بین الملل در خصوص اعلام بررسی لیست اعضای اتاق مشترک ایران- هلند جهت حضور در مجمعاعضای نامعتبر پیوست نامه فوق از طرف معاونت بین الملل اتاق ایران...
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، خیابان طالقانی، نبش خیابان شهید موسوی، شماره 175، ساختمان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، ساختمان شمالی، طبقه اول، اتاق بازرگانی ایران و هلند

کد پستی: 1583648499

 

تلفن های تماس: 

0098-21-88810616

0098-21-88810617

0098-21-88345833 

تلفن اتاق ایران:

0098-21-88750000 

داخلی 1433 

پست الکترونیک: info@iranholland.com

                iranholland.cc@gmail.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English