اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
رشد اقتصادی هلند در سه ماهه اول سال 2022 راکد بود
رشد اقتصادی هلند در سه ماهه اول سال 2022 راکد بود

اخبار اتاق

رشد اقتصادی هلند در سه ماهه اول سال 2022 راکد بود

اقتصاد هلند در سه ماهه اول سال 2022 با رکود مواجه شد زیرا قرنطینه کریسمس و حمله روسیه به اوکراین این موضوع را تحت الشعاع قرار داد.

آمارهای رسمی منتشر شده توسط مرکز آمار هلند نشان داده است که رشد اقتصادی هلند بین ماه ژانویه تا مارس به صفر درصد کاهش یافته است، که با کاهش 0.1 درصدی مخارج خانوارها و کاهش 4 درصدی هزینه های دولت به دلیل کاهش طرح های یارانه ویروس کرونا، این امر اتفاق افتاده است.

قوانین قرنطینه تا پایان فوریه برداشته شد، از جمله این طرحها، تعطیلی اماکن در ساعت 22:00، فاصله گذاری اجتماعی و ورود تعداد محدود افراد در مغازه ها بود. اما جنگ در اوکراین، که قیمت‌های بالای سوخت را شامل شد، همراه با افزایش نرخ بهره وام مسکن، روند بهبود اقتصاد هلند را کاهش داد.

همچنین مرکز آمار هلند یادآور شد که تأثیر جنگ اکراین عمدتاً در بخش صادرات مشهود بوده است که این بخش با 0.5 درصد کاهش روبرو شد، در حالی که واردات 1.3 درصد کاهش یافت.

تولید ناخالص ملی (GNP) به دلیل فعالیت بیشتر در بخش های ساخت و ساز، تفریح ​​و خدمات تجاری، 0.1 درصد رشد کرد.

اقتصاد هلند همچنین عملکرد بسیار قوی‌تری نسبت به سه ماهه اول سال 2021 داشت.

تولید ناخالص داخلی 7 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، در حالی که خانوارها 10.6 درصد بیشتر برای مهمان نوازی، پوشاک و دکوراسیون داخلی خانه هزینه کرده اند. هزینه های دولت نیز 2.5 درصد افزایش یافت که تا حدی نشان دهنده هزینه مربوط به برنامه تسریع واکسن بوده است. / DutchNews


تاریخ خبر: 14010302


گزارش روزنامه اعتماد از نشست تخصصی دیپلماسی بین المللی انرژی و کارآفرینی که به همت اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند در دانشگاه تهران برگزار گردید.
تورم سالانه در هلند به 10.2 درصد کاهش می یابد
دولت جدید هلند سوگند یاد کرد
صادرات محصولات کشاورزی هلند در سال 2021 به بیش از 100 میلیارد یورو رسید
بانکING هلند: اهمیت روزافزون امنیت سایبری برای ارائه دهندگان خدمات فناوری اطلاعات

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
گزارش روزنامه اعتماد از نشست تخصصی دیپلماسی بین المللی انرژی و کارآفرینی که به همت اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند در دانشگاه تهران برگزار گردید. محمدحسین عادلی در نشست تخصصی «دیپلماسی بین المللی انرژی و کارآفرینی» مطرح کرد: حتی چین و روسیه هم منافع ملی خود را دنبال می کنندگروه...
ادامه مطلب...
طبق هماهنگی های بعمل آمده اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند با سفارت هلند در ایران و شرکت هلندی Dutch Energy Solutions، به اطلاع می رساند سومین مرحله وبینار تکنولوژی هیدروژن 29 تیر ماه 1401 برگزار خواهد شد.چنانچه علاقمند به حضور در این کارگاه می باشید لطفا ایمیل آدرس خود را...
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، کوچه افشار، پلاک 8، طبقه 4 اتاق بازرگانی ایران و هلند
تلفن تماس: 1349-8838-21-98+
پست الکترونیک: info@iranholland.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English