اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند
Iran-Netherlands Joint Chamber Of Commerce
 
 
 
رشد 62 درصدی کارآفرینان زن در هلند در یک دهه گذشته
اخبار اتاق

رشد 62 درصدی کارآفرینان زن در هلند در یک دهه گذشته

تعداد کارآفرینان زن در هلند در دهه گذشته بیش از 60 درصد افزایش یافته است، اگرچه سهم مشاغل متعلق به زنان فقط کمی افزایش یافته است.
در سال 2013، هلند 441734 زن کارآفرین را به خود اختصاص داده بود. اتاق بازرگانی هلند در روز جهانی زن گزارش داد که امسال، تعداد 715,383 نفر زن کارآفرین در هلند وجود دارد (افزایش 62 درصدی). سهم زنان از تعداد کل کارآفرینان، فقط از 34 درصد به 37 درصد افزایش یافته است.
دکتر Josette Dijkhuizen متخصص در مسائل کارآفرینی گفت: براساس آخرین مانیتور رهایی از سال 2020، وجود تفاوتها با مردان کاهش یافته است و نسبت زنان در مناصب برتر به آرامی افزایش یافته است. از سوی دیگر، تفاوت دستمزد ساعتی زنان و مردان ثابت مانده است و زنان همچنان سهم و وظایف مراقبتی فرزندان را بر عهده دارند. بنابراین اگر ما برای برابری تلاش کنیم واقعاً هنوز تا رسیدن به آن مقطع فعالیتهای زیادی وجود دارد.
اتاق بازرگانی هلند خاطرنشان کرد که این آمار و ارقام این فرض را تأیید نمی کند که زنان پس از بچه دار شدن شروع به انجام کارهای پاره وقت بیشتری می کنند. در مجموع، درصد زنان کارآفرین پاره وقت 10 درصد بیشتر شده است، اما افزایش قابل توجهی از سن 30 سالگی وجود ندارد.
ارقام اتاق بازرگانی هلند همچنین با مطالعه اخیر بانک ABN Amro که می گوید زنان سریعتر از مردان مشاغل خود را ترک می کنند، در تضاد است.
به گفته اتاق بازرگانی هلند، نسبت ترک‌کننده‌های مشاغل به ازای هر 100 شروع کننده بین مردان و زنان، تصویر تقریباً یکسانی را در طول زمان نشان می‌دهد. به طور متوسط، مردان کمی بیشتر از زنان ترک شغل می کنند./ NL Times


تاریخ خبر: 14001222


درخواست ویزای شنگن دیجیتالی می‌شود
نرخ بیکاری در هلند افزایش یافت اما همچنان از میانگین اتحادیه اروپا پایین‌تر است
بررسی وضعیت کشورهای اروپایی در زمینه نوآوری
ملاقات وزرای خارجه ایران و هلند در نیویورک
صادرات هلند در سال 2022

آرشیو
آخرین اخبار و رویدادها
جستجوی خبری
 

آخرین اخبار و اطلاعیه ها
نامه معاونت بین الملل اتاق ایران جهت بررسی نامزدهای هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و هلند...
ادامه مطلب...
نامه معاونت بین الملل در خصوص اعلام بررسی لیست اعضای اتاق مشترک ایران- هلند جهت حضور در مجمعاعضای نامعتبر پیوست نامه فوق از طرف معاونت بین الملل اتاق ایران...
ادامه مطلب...


تبلیغات

 
 نشانی اتاق: تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، کوچه افشار، پلاک 8، طبقه 4 اتاق بازرگانی ایران و هلند
تلفن های تماس: 

0098-21-88810616

0098-21-88810617

0098-21-88381349

پست الکترونیک: info@iranholland.com

                iranholland.cc@gmail.com

 
نمایش سایت در زبان های دیگر: English